Blog

Kategoria wpisu: #KNOW_HOW #TO_CIEKAWE!
FAQ – Pozycjonowanie';

FAQ – Pozycjonowanie

Dlaczego mojej strony WWW nie ma jej w wyszukiwarce?

Po pierwsze upewnijmy się najpierw czy wyszukiwarka wie o jej istnieniu. W tym celu wpiszmy w polu wyszukiwania adres naszej domeny, tak jakbyśmy chcieli ją odnaleźć. Jeżeli pojawi się rekord, to znaczy że wszystko jest dobrze skonfigurowane i jesteśmy w uwzględniani wynikach wyszukiwania.

Jeżeli nie ma nas w wynikach wyszukiwania Google kolejno należy upewnić się, że wyszukiwarka ma dostęp do strony. W przeglądarce Chrome wystarczy nacisnąć CTRL+U. Pojawi się kod źródłowy strony. Następnie naciśnijmy w nim CTRL+F aby wyszukać fragment kodu i postarajmy się znaleźć w kodzie fragment zawierający „noindex”. Jeżeli znajdziemy coś takiego w kodzie to oznaczać będzie, że wyszukiwarka ma zablokowany dostęp do strony. Trzeba skontaktować się z wykonawcą i poprosić o zdjęcie tej blokady z kodu. 

Co jeżeli nie ma blokady, a i tak nie ma nas w wynikach? Wyszukiwarka potrzebuje chwili czasu aby zaktualizować swoje zasoby więc być może trzeba po prostu uzbroić się w jeszcze chwilę cierpliwości. Z reguły powinniśmy pojawić się w ciągu kilkunastu dni od momentu zgłoszenia.

Co to jest to pozycjonowanie?

Już wiemy, że pojawiamy się prawidłowo w wynikach wyszukiwania, ale nie na takie zapytania jak byśmy chcieli. Ilu z internautów wpisuje dokładną nazwę domeny poszukując usługi? Zapewne niewielu.

Tu z pomocą przychodzi nam pozycjonowanie. Są to działania, których celem jest podniesienie pozycji strony internetowej w wyszukiwarce na interesujące nas zapytania (zwanymi słowami kluczowymi).

Usługa pozycjonowania sprawi, że strona przegoni naszych konkurentów w walce o pierwsze pozycje. Składają się na to wiele czynności takich jak audyt, copywriting, optymalizacja, link building czy działania z pogranicza e-PR. Wszystko ma na celu zwiększenie atrakcyjności i wartości strony w oczach wyszukiwarki i nazywane jest zbiorczo pozycjonowaniem.  

FAQ - Pozycjonowanie

Ile trwa pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie w Szczecinie jest działaniem długoterminowym i powinno być na stałe wpisane w strategię firmy w zakresie aktywności w Internecie. Pozycjonowanie niestety nie daje błyskawicznych efektów (zwłaszcza na mocno konkurencyjne słowa kluczowe). Nie ma również uniwersalnych metod na osiągnięcie wysokiej pozycji. Czasem na efekty czekamy kilka tygodni, innym razem kilka miesięcy. 

Czy dostanę gwarancję pozycji?

Nie można dać gwarancji na coś na co nie ma się bezpośredniego wpływu. Nie ma jasno określonych i uniwersalnych sposobów na osiągnięcie i utrzymanie określonej pozycji. To ciągły wyścig i balansowanie na pograniczu dozwolonych i niedozwolonych metod. 

Znane są jednak czynniki decydujące o atrakcyjności strony dla wyszukiwarki oraz metody ich poprawy. Zadaniem firmy pozycjonującej jest więc jak najlepsze realizowanie swoich zadań, biorąc pod uwagę możliwość rozwiązania umowy i utraty klienta. To nie jest może gwarancja pozycji, ale najlepsza motywacja do tego aby dobrze wykonać prace i usatysfakcjonować klienta dobrymi wynikami. 

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie zorientowane na określone topowe pozycje w wyszukiwarce musi być wykonywane w sposób ciągły. Jest więc rozliczane w ujęciu abonamentowym w oparciu o stałe i jasne opłaty. Możemy porównać to do wynajętego pracownika, który co miesiąc wykonuje powierzone czynności i otrzymuje za nie wynagrodzenie. Nie są to małe koszty, ale należy podejść do tego jak do inwestycji w kanał sprzedaży, który jest mierzalny i przynosi konkretny zwrot z nakładów.

SZYBKA wycena
WYPEŁNIJ BRIEF ONLINE
TO NIC NIE KOSZTUJE