kreatywność innowacyjność
pomysłowość koncept

FAQ - Mam już stronę

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Marcin Osak AUTOR: Marcin Osak

Czy istnieje możliwość przebudowania mojej starej strony?

To zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od technologii, w jakich strona została wykonana. Do tworzenia stron wykorzystywane były niegdyś tzw. układy tabelkowe. Budowa strony na tabelach praktycznie dyskwalifikuje stronę przed poważnymi zmianami graficznymi.

Kwestie przebudowy zależą od wielu czynników i muszą być rozpatrywane indywidualnie. Wszystko jest możliwe do wykonania, choć może okazać się to po prostu zbyt czasochłonne i kosztowne. Często lepiej zburzyć dom i zbudować go od podstaw niż przebudowywać jego fundamenty. Analogicznie czasem lepiej zaprojektować nową stronę internetową na WordPress niż przebudowywać starą.

Czy moja strona jest zabezpieczona przed wirusami?

Każda strona w momencie oddania do użytku jest odpowiednio zabezpieczona przed włamaniami i wirusami. Panel Administratora wymaga jednak regularnej aktualizacji, podczas której eliminowane są luki w zabezpieczeniach. Obecnie telefony komórkowe czy nawet lodówki regularnie aktualizują swoje oprogramowanie. 

Właściciel strony otrzymuje odpowiednie informacje dotyczące niezbędnej aktualizacji w swoim Panelu Administratora. Wystarczy samodzielnie zaakceptować operację aktualizacji i system pobierze odpowiednie aktualizacje z serwera.

Jeżeli jednak dojdzie do złamania zabezpieczeń, otrzymamy odpowiednie informacje w systemie lub zauważymy, że strona nie działa tak, jak powinna. Wówczas należy skontaktować się z wykonawcą strony, zmienić wszystkie swoje hasła oraz przeskanować komputera pod kątem wirusów. Są to jednak bardzo rzadkie i skrajne sytuacje. Nasi klienci zawsze mogą liczyć na naszą błyskawiczną pomoc w tym zakresie. 

Zabezpieczenia przed wirusami

Czy mogę wykonać reklamę na podstawie grafiki strony?

Jak najbardziej można. Trzeba wiedzieć, że grafika strony jest wykonana pod ekran komputera. Ma ona określone wymiary, tak aby odpowiednio wyświetlać piksele na monitorach. Reklamy drukowane operują na innych jednostkach oraz głównie na formatach wektorowych, a nie rastrowych. Pominiemy tutaj jednak wszystkie aspekty techniczne. 

To, co należy wiedzieć to fakt, że wymogi techniczne wydruku (np. ulotki czy katalogu) wymagają, aby był to projekt przygotowany pod wymogi druku. Najczęściej musi być wykonany od podstaw. Będzie to więc nowy projekt graficzny, pomimo tego, że wizualnie będzie spójny ze stroną WWW.

Jak skonfigurować mój program pocztowy?

Pełne informacje do skonfigurowania programu pocztowego Thunderbird oraz Microsoft Outlook. Dane do konfiguracji:

  • Serwer poczty przychodzącej POP3: avangardo.home.pl / port dla SSL: 995
  • Serwer poczty wychodzącej SMTP: avangardo.home.pl / port dla SSL: 465
  • Serwer poczty IMAP: avangardo.home.pl / port dla SSL: 993
Powrót do listy blogowej
Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter