Pisanie tekstów (Copywriting)

Potrzebujesz dobrze napisanych tekstów? Chcesz zlecić pisanie tekstów na bloga? Być może nie wiesz jak wymyślić nazwę firmy? Dobrze trafiłeś - nasza pasja to copywriting Szczecin. Zamów u nas teksty, a przekonasz się, jaką moc potrafi mieć słowo pisane.

Kim jest copywriter?

Pisanie tekstów jest sztuką. Z tego powodu zajmują się tym osoby posiadające predyspozycje oraz umiejętności. Ten zawód to copywriter. Często mylnie określany jako copyriter, copy writer lub zwyczajnie redaktor tekstów. Bez względu na to, jak go nazwiemy, to ten sam zawód. Copywriterzy mogą posiadać różne specjalizacje. Są to zazwyczaj osoby mające doświadczenie dziennikarskie bądź literackie. Bardzo często mają za sobą również szkolenia z zakresu marketingu.

Pisanie tekstów wymaga zastosowania technik marketingowych i wykonania researchu. Informacje muszą być przekazane w sposób przyjazny dla czytelnika. Z tego względu umiejętność pisania wysokiej jakości tekstów nie jest domeną wszystkich copywriterów.


Pisanie tekstów – Szczecin i okolice

Copywriting polega na pisaniu tekstów, które będą w stanie wywołać określoną reakcję u odbiorcy oraz zbudować wizerunek marki. Jest to więc proces kreowania funkcjonalnych tekstów, dopasowanych do określonych potrzeb czytelnika. W zależności od przeznaczenia, teksty mogą posiadać różną konstrukcję i komunikat kierowany do odbiorcy. Dobry copywriting sprawdzi się wszędzie tam gdzie słowo ma znaczenie informacyjne lub marketingowe. W ramach copywritingu można zlecić:

 • pisanie tekstów na strony internetowe 
 • pisanie artykułów specjalistycznych 
 •  pisanie tekstów SEO
 •  pisanie reklam
 •  pisanie tekstów na bloga
 •  wymyślanie nazw firm


Na czym polega SEO Copywriting?

SEO copywriting polega na pisaniu tekstów na strony internetowe, zgodnie z zasadami pozycjonowania. W praktyce oznacza to, że teksty zawierają specjalnie dobrane słowa kluczowe. Umiejscowione są w różnych sekcjach treści prezentowanych na witrynach internetowych.

Celem SEO copywritingu jest przygotowywanie tekstów wspierających pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron to osiąganie przez daną stronę internetową jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce. Najczęściej pisanymi tekstami w ramach SEO copywritingu są treści na strony firm i sklepów, opisy usług, produktów, a także artykuły specjalistyczne i artykuły sponsorowane.

Dobry SEO copywriting polega również na tworzeniu treści bezpośrednio wykorzystywanych do pozycjonowania, takich jak Meta tagi stron. Dobrze napisany tekst SEO jest więc przyjazny dla czytelników, jak i wyszukiwarek. Jest nasycony słowami kluczowymi, które wcześniej zostały wytypowane przez copywritera lub specjalistę SEO.


Profesjonalne teksty SEO są

Teksty SEO powinny być więc zoptymalizowane pod kątem SEO i jego aktualnych wytycznych, ale też atrakcyjne i wartościowe dla użytkowników. Avangardo to również agencja copywritingu. U nas zlecisz napisanie tekstów SEO u profesjonalnych copywriterów mających duże doświadczenie w SEO copywritingu. Pisanie tekstów SEO przekłada się na zyski dla biznesu, ponieważ strony są lepiej widoczne w Google. Warto o tym pamiętać podczas tworzenia witryn internetowych i zlecić przygotowanie treści SEO specjalistom.

Zależy Ci na poprawie widoczności Twojej strony oraz pozyskaniu klientów dzięki wyszukiwarce Google? Zamów usługę napisania tekstów pod SEO w Avangardo w Szczecinie. SEO copywriting to sposób na osiągnięcie celów biznesowych za pomocą odpowiednio dopracowanych treści na stronach internetowych. Jakie powinny być dobre teksty SEO?

NASYCONE SŁOWAMI KLUCZOWYMI
Określenie fraz kluczowych jest niezbędne do stworzenia tekstów zoptymalizowanych pod kątem SEO. Powinny one zostać umieszczone w określonych miejscach w tekście, aby zwiększać widoczność witryny internetowej w Google.
DOBRZE SFORMATOWANE
Teksty SEO muszą posiadać odpowiednią strukturę, tak aby przyniosły zamierzony efekt w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce. Podział na akapity, śródtytuły oraz wypunktowania sprawia, że treści są będą czytelne.
WARTOŚCIOWE
Optymalizacja SEO to również tworzenie treści, które są wartościowe dla użytkowników. Google od dawna promuje teksty, które są merytoryczne oraz wyczerpują temat.
UNIKALNE
Google nie toleruje treści, które są kopiowane. Teksty tworzone na strony internetowe powinny być unikalne i oryginalne. Tylko wtedy będą stanowiły wartość dla użytkowników oraz Google.


Czym jest content marketing?

Content marketing jest pojęciem pojawiającym się w kontekście tekstów SEO. Polega on na tworzeniu i dystrybucji wartościowych treści umożliwiających pozyskanie oraz utrzymanie odpowiednio określonej grupy odbiorców. Celem stosowania content marketingu jest osiągnięcie korzyści przez markę, która go wykorzystuje. W praktyce oznacza to, że content marketing, poprzez tworzenie wartościowych treści, pomaga pozyskiwać nowych klientów. Dlatego SEO copywriting zakłada między innymi pisanie atrakcyjnych i wartościowych treści wspierających działania marketingowe prowadzone przez marki.

W ramach akcji content marketingu tworzone są przede wszystkim specjalistyczne teksty trafiające na blogi firmowe oraz witryny tematyczne. Ich działanie polega na budowaniu wizerunku marki jako eksperta w danej dziedzinie oraz przyciągnięcie jak największej liczby potencjalnych klientów.

Marketing treści jest procesem rozłożonym w czasie, dlatego do jego prowadzenia potrzebna jest agencja content marketingu. W Avangardo zlecisz przygotowanie profesjonalnych treści do content marketingu, które będą wartościowe dla odbiorców oraz zgodne z aktualnymi wytycznymi SEO. Sprawdź nas.


Pisanie tekstów na strony internetowe

Pisanie tekstów na strony WWW, które będą profesjonalne, zoptymalizowane pod kątem SEO naprawdę się opłaca. Dobrze jest zaplanować treści już na etapie tworzenia serwisu lub nowej podstrony. Pozwala to przygotować teksty, które spełnią określony cel informacyjny oraz marketingowy. Zaplanowanie struktury treści jest pierwszym krokiem do opracowania skutecznych tekstów na strony internetowe. Dobra architektura podstron pozwoli stworzyć dobrą stronę WWW.

Kolejnym etapem jest przygotowanie wytycznych dla copywritera, ponieważ treści powinny w pełni odpowiadać również Twoim potrzebom. Przed napisaniem tekstów na stronę warto przekazać oczekiwaniu dotyczące stylu treści i zagadnień, które mają zostać zwarte. Warto wspomnieć o preferowanej długości tekstów oraz przygotować listę pozycjonowanych słów kluczowych, jakie mają znaleźć się w tekstach. Pomocne będzie także określenie listy zakazanych w tekstach zwrotów oraz forma zwrotu do klienta.


Jak napisać dobre teksty na stronę internetową?

Pisanie tekstów na strony www wymaga bardzo dużej kreatywności, wyczucia oraz znajomości branży. Niezbędna jest również umiejętność wczucia się w potrzeby grupy docelowej, do której kierowany będzie przekaz oraz usługi i produkty oferowane na stronie. 

Dobry copywriter potrafi umiejętnie dopasować treści do indywidualnych wymagań. Będzie badaczem, który przeszuka content dostępny na innych stronach internetowych. Przeanalizuje go, aby móc tworzyć jeszcze lepsze teksty na potrzeby swoich czytelników.

Dobre teksty na stronę internetową:

 • Przekazują informacje – treści tworzone na strony internetowe są źródłem wiedzy o produktach, usługach i ofercie firmy, a także jej historii i wartościach.
 • Są przekonujące – strona www jest wizytówką każdej marki, dlatego treści, jakie się na niej znajdują są wyznacznikiem jakości, jaką prezentuje.
 • Wspierają SEO – teksty tworzone w oparciu o dobre praktyki SEO zawierają optymalnie rozplanowane frazy kluczowe. Posiadają poprawną strukturę, dzięki czemu zapewniają lepszą widoczność w wyszukiwarkach.


Copywriting cennik czyli ile kosztuje napisanie treści?

Koszty napisania tekstów są zróżnicowane. Zależą w dużej mierze od dostarczonych materiałów, rodzaju tekstu czy jego długości. Inaczej pisze się treści SEO, a inaczej artykuły specjalistyczne na bloga. Cena pisania treści rozliczana jest najczęściej w ujęciu za 1000 znaków. Jest to uniwersalna jednostka niemal w każdej agencji content marketingu. Średni koszt copywrtingu rozpoczyna się od 40-50 zł netto za 1000 znaków. 

Każda profesjonalna agencja posiada swój własny cennik copywritingu. Cena może być odpowiednio wyższa lub niższa. Zależy to również od dostarczonych materiałów. Często Klienci posiadają już teksty zalążkowe, które należy przeredagować i uzupełnić. To zmniejsza koszt pracy copywritera. Skontaktuj się z nami i zapytaj, jaka będzie cena napisania tekstów na Twoją stronę internetową.


Profesjonalny copywriting w Szczecinie

Jeśli zależy Ci na zamówieniu wartościowych tekstów, wybierz naszą agencję content marketingu. W Avangardo oferujemy profesjonalny copywriting dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Zaufaj naszym copywriterom tworzącym kreatywne treści, które sprzedają. Nasze teksty zbudują wizerunek marki, będą wspierać pozycjonowanie stron internetowych w Google.

W Avangardo zamówisz teksty pisane przez doświadczonych copywriterów, którzy dostarczą Ci treści, jakich potrzebujesz. Ponieważ wiemy, jaką moc ma skuteczny copywriting. Działamy fizycznie na terenie Szczecina, ale usługi świadczymy Klientom z całej Polski. Nasi copywriterzy zawodowo zajmują się pisaniem tekstów. Co nas wyróżnia?

 • Znamy techniki sprzedaży i tworzymy perswazyjne teksty, które pomogą Ci sprzedawać.
 • Mamy wiedzę techniczną pozwalającą tworzyć wymagające teksty dla różnych branż.
 • Współpracujemy z agencjami SEO. Dzięki temu mamy niezbędną wiedzę z zakresu pozycjonowania stron. Piszemy teksty zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarce Google.